Violet Evergarden [TV][2018][13/13][Tamamlandı]

Violet Evergarden TV

Ekler

FileDate addedFile sizeDownloads
zip Violet_Evergarden_[1080]-kym6 Nisan 2020 22:54106 KB437

Dününü bilmeyen bir kız, kendini bir anda kullanılmak için savaş alanında bulması ve yıllarca kulağında yankılanan o sözler… Hastane yatağında gözlerini açtığında aklına gelen ilk soru: “Emirlerim?”

Kaynak sitelerYapım sitesi
AnidbMyAnimeListViolet Evergarden Logo

Violet Evergarden, kanaatimce 2018’in neredeyse en iyi animesi olmasının yanında çok uzun senelerdir izlediğim en iyi serilerden de biri. Kurgusu, grafik kalitesi, anlatımı, özellikle bazı bölümlerde insanı yıkan duygusallığıyla gerçekten çok farklı bir yere koyduğum bir çalışma.

Temelde kolay izlenir bir dram serisi gibi görünmesine rağmen, Violet’in karakter gelişimini sert ve düzgünce yayarak anlatması, etrafındaki karakterleri adım adım işledikten sonra ana hikayeye bağlaması, kolay takip edilebilir ve seyirciyi rahatsız etmeyen savaş hikayesi ile oldukça geniş bir izleyici kitlesine hitap ettiğini belirtmek gerek.

Yirminci yüzyılın başlarında biraz farklı bir dönemde kurgulanan seride, yapı imparatorluklar ile günümüz modern toplumu arasında konumlandırılmış.

Seriye konu olan dönemde, okuma ve yazma oranı oldukça düşük. Bu yüzden de insanlar için mektup yazma üzerine bir hizmet sunuluyor. İnsanlar hislerini bir aracıya söylüyor, onlar da doğru kelimeleri kullanarak yazıya döküyor. İşte biz de kahramanımızın bu topluma ayak uydurma, en başından itibaren tek bir amaçla hayatına devam etmiş ve sonunda kendisini eski bir subayın yanında, bir posta işletmesinde farklı bir noktada bulma hikayesini seyrediyoruz. Artık bu yeni tür hayatı öğrenmeli, öğrenmesi gereken bu hayata alışmalı, nihayetinde de alışması gereken bu hayatı benimsemelidir.

Netflix’te de yayınlanan Violet Evergarden’ın, aynı zamanda 2014 yılında yapılan 5. Kyoto Animasyon Ödüllerinde en iyi roman ödülünü aldığını da eklemiş olayım.

[spoiler]
Son sahnede, Binbaşı ile karşılaştığını düşünen tayfadanım…
[/spoiler]

Tür: Dram
Bölüm sayısı: 13
Tip: TV Serisi
Bölüm süresi: 25 dakika
Puan: 9/10
Kaynak Altyazı: Horriblesubs

6 thoughts on “Violet Evergarden [TV][2018][13/13][Tamamlandı]

 1. Teşekkürler.
  Seri boyunca sadece 3 veya 4 hata vardı. Tek başınıza bu kadar iyi olmanız takdire şayan.

  1. Teşekkürler, elimizden geldiğince işte.
   Çevirmen vasıflı olmadığım için, dilimiz döndüğünce, yapabildiğimiz kadar…

   Yapan göremiyor tabii kendi hatalarını.

   1. Çevirmenler tarafından çevrilip, editörler tarafından kontrol edilen birçok eserde daha fazla hata var aslında. Bu işi gerçekten ciddiye aldığınız anlaşılıyor. Kolay gelsin.

    1. Teşekkürler. Ama son dönem çoğu çalışmada, arkadaşlarım da kontrol için yardım ediyor.
     Sağ olsunlar, hatalar azalıyor böylece.

     İyi eğlenceler tekrar.

 2. turkcealtyazi.org’da bu serinin alt yazısına ulaşamıyordum uzun uğraşlar sonucunda burayı bulabildim alt yazıları kendi sitende muhafaza ettiğin için teşekkürler dostum birazdan torrentimi indirip seriye başlayacağım 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir