Manga tavsiyeleri

Manga

10 tane manga tavsiyesi yapmaya karar verdim.

Neden bilmiyorum ama herkes aynı şeyleri okuyor, biliyor, anlatıyor ama bir sürü güzel çalışma yatıyor.

Konu, +18 falan ayırmadan, ilk 10 diye düşünmeden, sadece 10 tane öneriyorum…
Okuyanlar çok sevecektir diye düşünüyorum.

1. Akumetsu

Akumetsu

Şaşırtıcı derecede gerçekçi, ama konuyu bağlamak için hikaye anlatımına giren bir çalışma.
Devlet, sistem, halk, yozlaşmışlık üzerine bir aksiyon serisi… Şaşırtmaması imkansız.

2. Akira

Akira

Filmi izlediniz ve bayıldınız mı? O zaman bir de mangasını görün. Filmde anlatılanların daha geniş, daha detaylı ve anlatılmayan taraflarıyla işlendiği hikayede aksiyon, yok oluş ve varoluş gibi çok detay var.

3. Deadman Wonderland

Deadman Wonderland

Animesi “ucundan accık” gösterenlerden bir yapım daha. Bir hapishane, içinde bütün dünyanın izlediği bir gösteri ve kan, aksiyon, bir bakıma aşk, dostluk ve daha fazlası. Yanlışlıkla TV serisini izlediyseniz, yarısını bile görmediniz.

4. The Breaker: New Waves

The Breaker: New Waves

The Breaker ve The Breaker New Waves beraber okunmalı diye düşünüyorum. Şöyle bir sorun var ki, ilk seri (The Breaker) daha komik, biraz daha genç… New Waves ise daha olgun ve net. Aksiyon, dövüş sanatları ve güzel hatunlar içerir…

5. Cage of Eden

Cage of Eden Cover

Akira ve sınıf arkadaşları bir uçak yolculuğu sırasında kaza geçirir ve kendilerini bilinmezler içinde bir adada bulur. Hayatta kalmalı ve yaşamları için mücadele ederken, bir yandan da insanlıklarını keşfetmeliler.

6. Until Death Do Us Apart

Until Death Do Us Apart

Geleceği görme yeteneğine sahip bir kız ve gelecekte onu koruyacağını gördüğü adamın yollarının kesişmesi, ardından birbirlerini büyütme ve ileriye taşıma hikayeleri. Oldukça keyifli bir seri, aksiyon ve anlatım dozu da yerinde.

7. Suicide Island

Suicide Island

Japonya öyle bir hale geliyor ki, artık intihar günlük hayatın bir parçası gibi görülüyor. İntihardan kurtarılanlar ilaç etkisinde ya da kolu bacağı kesik olarak hastanelere getirildiklerinde tek bir soruyla karşılaşıyorlar: “Yaşamak istiyor musun?”. Hikaye sürer.

8. Zatch Bell

Zatchbell

Son kalan iblisin kral olacağı bir yarışma ve bu yarışmaya katılanların hikayesidir Zatch Bell. Kahramanımız biraz karışık, biraz fazla derinlere inen geçmişi ile bizi hikayesine çeker.

9. Shamo

Shamo

Kahramanımız çok zeki, üniversite ve iş sorunu olmayan, herkesin işaret ettiği özel bir çocuk. Bir gün bir şekilde kafası atıyor ve annesiyle babasını ufak bir bıçakla doğruyor. Bundan sonrası o ve sistem arasında bir yaşam mücadelesi olacak.

10. Area D

Area D

Sonuncu olarak gene bir “adaya atılanlar” mangası… Doğaüstü bir olaydan sonra bazı insanların özel güçleri ortaya çıkar. Hükümet bu insanları kontrol altında tutmak için “Area D” denilen bir yere toplamaya karar verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir