Kyou No Asuka Show [Manga] [2009]

Kyou No Asuka Show Cover

Biraz saf ve naif, biraz olanlara doğrudan bakabilen, biraz da herkesin düşünüp diline yakıştıramadığı şeylerin kahramanı Asuka…

Mangaka: Taishi Mori
Yıl: 2009
Bölüm: 48
Durum: Tamamı İngilizce taranmış
Not: 7-7,5/10
Diğer bilgiler:

Konu

Asuka sevimli olduğu kadar, genel anlamda etrafında olanlar hakkında pek de fikri olmayan ya da olmadığı düşünülen bir karakter. Tüm masumiyetiyle başına gelenler, etrafındakiler için biraz “açık seçik pozisyonlar” yaratabiliyor ki, biz de bu sahnelere ve onun günlük yaşantısına bir bakış atıyoruz.

Düşünceler

Şimdi öncelikle oldukça kısa sayılabilecek (48 bölüm) bir manga olarak o kadar hızlı okuyup bitirebiliyorsunuz ki, tamamladıktan sonra sizde bıraktığı o “keşke devam etse” hali bir boşluk yaratıyor.

Ana akım manga grubundan olmaması dışında, aslında yaşamdan bir kesit türüne gerçekten oldukça güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Çizimler oldukça güzel, Asuka’nın o saf “yanlışlıkla erotizmi” sevecen bir şekilde verilmiş. Gerçek dışı sakinliği, basit kabullenişleri ile birlikte etraftakilerin “olağan” bakış açılarını okumak oldukça eğlenceli.

Burada asıl detay, Asuka karakterinin cinsellikle barışık, naif, içten, yaptıklarını genelde doğallığı ile harmanlayan ve işin içinde kötü bir düşünce varsa yakalayacak kadar akıllı bir tipleme olması. Daha ilk bölümde eteğinin çantasına sıkışıp külotunu göstermesi ile başlayan hengâme, yuvarlanmasını bitirirken gene sizi gülümseterek kapanış yapıyor.

Toparlayalım lütfen

Açıkçası güzel vakit geçirebileceğinizi düşündüğüm, “kolay okunabilir” bir yapım olarak Asuka’nın gösterisini tavsiye ederim. Bazı bölümlerde çizim kalitesi düşüyor ama genel olarak net bir 7 alır.

Tek cümleyle özet geçsek?

Kardeşim, arada bir bak kıçın açılmış mı diye yahu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir