Haiyoru! Nyaruani: Remember My Love(craft-sensei) [TV][2011]

Haiyoru! Nyaruani: Remember My Mr. Lovecraft

 

Sevmediğim ve alışamadığım şeylerden biri, eğer muhteşem bir kalitede yapılmamışsa, CGI (dijital olarak çizilmiş) ya da Flash animasyonu olarak hazırlanmış animeler oluyor istemsizce.

El çizimi varken, kaliteli stüdyolar varken, paradan mı kısıyorlarsa artık?

Haiyoru!’nun da bu furyanın bir parçası olması açıkçası beni kendinden uzaklaştırdı. Her ne kadar giriş ve çıkış parçalarının videoları el çizimi olsa da, içerideki durum adamı geriyor.

Neyse, hikayemiz pek fena değil ve bölüm başına 4 dakikalık bir seri olarak 11 bölüm zaten ofiste öğle arasında bile bitiyor.

Hikayemiz fena değil dediysem yanlış anlamayın hemen. Hikaye falan yok. Her bölüm birbirinden farklı bir mevzunun peşinden gidiyor. Gerçi ortak noktaları birbirine bulaşan hatunlar ve erotik muhabbetler denilebilir. Yani temelde hiçbir ana konu olmadığı için de boşta kalıyorsunuz, kafanız karışıyor. Bölüm içi konuyu takip edebilirseniz, bütünlüğü yakalamış oluyorsunuz.

Çizimler konusuna tekrar tek cümleyle giriyorum; el çizimi varken, bu Flash animasyonlar da neyin nesi? Kim istedi ki bunları?

Müzikler ve sesler konusunda da sıradandan öteye gitmiyor. Zaten dört dakikalık bölümler için ekstra bir çaba göstermelerini beklemiyorum.

Sonuç olarak eğlenceli, çalışırken ya da birşeylerle uğraşırken izleyebileceğiniz, bölümlerinin takip sırası olmadığı için sizi konudan koparmayacak, sabit bir konusu olmadığı için de devam zorunluluğu olmayan bir çalışma diyelim.

Ne öneririm, ne de önermem diyeceğim ama bence fazla heveslenmeyin. Genel olarak bir çatal şakaları ve tutam da gizli erotik muhabbetler akılda kalıyor, onun dışında sıradan.

Bölümler;

People from the Outside
Endless Christmas
To the Market!
Mahiro, My First Naked Apron!
Nyaruko and Mahiro`s Love-Love Hot Spring Trip
Buried Alive
Mushroom Master
Content to Be Decided
How He Came to Love the Girl Despite Being a Normal High Schooler Who Cannot Even Sense in the Slightest That the Universe Is at Risk of Destruction, and Suppresses a Vague Worry That Tomorrow the Sun May Not Rise from the Same Direction or at the Same Speed or Even Shine at the Same Luminance and Follow the Same Orbit
Content to Be Decided
Remember My Love
S1: Just Like a Sequel

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir