Fuuka [TV] [2017] [12/12]

Fuuka
Paylaş:

İndirilebilir içerik:

File Description Date added Added by File size Downloads
zip Fuuka_TV_Paket_TUR Fuuka [TV]
Fuuka [TV] Türkçe Altyazı paketi
21/05/2019 23:05 kymophobia 121 KB 39

Bazen aşk ve sevgiyi, beklenmedik anda suratınıza yeseniz de algılayamazsınız da sonradan canınız çok yanar ya, işte o haşinlik ve sevimlilikte bir seridir Fuuka.

Yuu Haruna, ailesi Amerika’ya taşındıktan sonra kardeşleriyle birlikte kalması için Tokyo’da bir okula transfer olur. Tam bir sosyalleşme özürlü olan Yuu’nun en yakın dostu Twitter, en yakın arkadaşları ise hiç görmediği takipçileridir. Tokyo’da gezmeye çıktığı bir gün, kafası önünde gezinirken Fuuka Akitsuki ile çarpışır ve garip bir hikaye başlar.

Fuuka temelde Seo Kouji’nin Suzuka isimli mangasının devamı durumunda. TV serisi de sadece ilk bölümleri konu alıyor. Temele müzik ve dramatik bir aşk sarmalını yerleştirip, arkadaşlık ve tekrar birleşmelerle destekli biraz çarpık ama genelde iyi bir anlatım görüyoruz.

Esasında mangakanın diğer çalışmalarını temel alırsak Fuuka biraz sönük kalsa da, seviyeyi ve kaliteyi hep belli bir çizgide tutmuş olması bence iyi bir çalışmayla taçlandırılmış. Gene de Fuuka’nın temelde modern insana karşı çıkan rahatsız edici ve modern düzen karşıtı yapısı bazen kafa karıştırıcı oluyor. Gerçeklik içinde kabul edilemez kadar naif ve dik kafalı bir karakter olmasına rağmen, bir o kadar da utangaç resmedilmesi, bazı yerlerde kopukluklar oluşturuyor.

Müzikl kısmı oturtukları HEDGEHOGS grubunun bir sonraki neslini izlerken, yan karakterlerin yaşadıklarını resmetmeleri bir anda 2 farklı konuya uyarlanmış tek bir hikaye gibi görünse de, nihayetinde “neler olacağını göreceğiz” tadında bir buruklukla ayrılıyoruz. Belki daha uzun ya da en azından iki sezon olabilirdi ama biraz da mangaya kalsın dediklerini düşünüyorum.

Buraya ufak da bir not düşelim, manga gerçekten yaralayıcı hikayelerle bezeli. O yüzden tavsiye ederim.

Müzikler oldukça iyi, animasyonlar ortalama ile iyi arası bir yerde, çizimler ise gayet başarılı.
Tek gerçek kötü tarafı, doğru dürüst komediye sahip olmaması denebilir ki o da zaten komedi başlığı olmaması ile açıklanabilir.

Nihayetinde tüm bunlar birleştiğinde, ortaya oldukça etkileyici, haftalık takibi daha zor olmakla birlikte tek seferde izlendiğinde gülümseten ve taraf tutturan bir romantik hayat serisine sarılıyoruz.

Tür: İdol, manga, müzik, grup, aşk, romantizm, aile ilişkileri, günlük hayat
Bölüm sayısı: 12
Tip: TV Serisi
Bölüm süresi: 25 dakika
Puan: 8/10
Kaynak Altyazı: Horriblesubs

Fuuka’nın altyazılarını aşağıda paket olarak bulabilirsiniz.

Serinin ortağı Kusotaku’ya da (Twitter: @kusotaku0) teşekkür etmeden geçmeyin.

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir
Close