Dragon Crisis [TV] [2010]

Dragon Crisis!

Özel güçleri olan ekipmanlar ve insan görünümüne bürünmüş ejderler. İlginç, denenebilir.

Ryuji Kisaragi aslında normal bir talebe iken, sınıfa dalan kuzeninin onu bulaştırdığı işler -ki ilerideki bölümlerde daha önceden de çocuğun başına iş açtığını öğreniyoruz- sayesinde gitgide karmaşıklaşan hayata dayanmaya çalışan bir velettir. Kuzeninin son marifeti, dersin ortasında daldığı sınıftan Ryuji’yi kaçırıp, limana gelen gelen bir çantayı çalmak olur. Bir de çaldıkları çantadan ufak bir kız çıkmasın mı? Al sana marifetin dik alası!

Akabinde öğreniyoruz ki, çantadan çıkan kız bir ejder. Kızın elinin üzerindeki sembol, onun bir kırmızı ejder olduğunu söylüyor. Tabi konuyu nasıl bağlamak lazım? Hemen daha destur demeden “Ryuuji” diyor ve bizim elemanla bağlanıyorlar.

Dünya ejderlerle dolu aslında. Biz sadece birkaç tanesini görüyoruz dizi sürecinde ama Black Dragon, Fire Dragon, Ice Dragon ve Water Dragon ile tanıştırılıyoruz. Sonra bir tane çakma Werewolfie (dişi) var, bir tane de zavallım has insan kızcağız var. Bu da Ryuji’ye aşık ama anlatamıyor derdini.

Velhasıl kelam, bu bizim ejderi (adı Rose oluyor bu arada) hem Black Dragon -evlenecekleri için-, hem araştırma şirketi -adı üstünde-, hem de kara borsacılar ele geçirmek istiyor. Kızımız ise Ryuji de Ryuji diye ağlıyor.

Bu ikisinin -aslında bu yedisinin oluyor son bölümlere yaklaşırken- ilişkisi keyifli denebilir. Daha iyi animeler tabi ki var. Hatta bu klasmanda da daha iyileri bulunabilir ama bunu izledim ve hoşuma gitti. Bence bir şey kaybetmezsiniz. Boş boş otururken, kenarda açılabilir.

Bölümler:

The Abducted Girl
The Black Assault
Contract of Determination
Beauty on the Beach
Unpleasant Awakening
Attack of the Wolf
The Truth about Wolves
Risked Test
Mirror of Truth
Adult`s Ritual
Dragon Crisis
Engage

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir