Dai Majuu Gekitou: Hagane no Oni [OVA][1987]

Dai Majuu Gekitou: Hagane no Oni/Demon of Steel: Battle of the Great Demon Beasts
Paylaş:

İndirilebilir içerik:

File Description Date added Added by File size Downloads
zip Dai Majuu Gekitou: Hagane no Oni Dai Majuu Gekitou: Hagane no Oni OVA, Türkçe altyazı
02/06/2019 23:12 kymophobia 12 KB 34

80’ler ile 2000 arasında TV’de robotlardan, savaşlardan çok ne izledik ki?

Bir dönemin meşhur konularıydı… “Dünya’nın yok oluşunun ardından…”, “Bir anda nereden geldiği bilinmeyen uzaylılara karşı…”, “Dünyamızı korumak için olşuşturulan dev robot birliği…” ya da “Canavarları durdurabilecek tek şey, 4 kişilik bir robot olan…” diye başlayan onlarca anime izledik.

Demon of Steel de oldukça tanıdık bir açılışla bizi karşılıyor.
İnsanlık bir araya gelmiş ve tüm güçler üst düzey bir fizik laboratuvarı kurmayı başarmıştır. Okyanusun ortasındaki bir adada kurulmuş olan bu laboratuvarın asıl araştırması ise, atom altı parçacıklarında yeni bir enerji kaynağı keşfetmektir. Araştırma başarılı bir şekilde sonuçlanır ama deneyin bir de fark edilmeyen yüzü olmuştur.
Deney sırasında açığa çıkan enerji, aynı adada garip bir kara deliğin de ortaya çıkmasına ve kara delikten dev bir heykelin gelmesine sebep olur.
Bir araştırma ekibi oluşturulur ve gidip o heykelden bir örnek almaları istenir.

Açıkçası Demon of Steel dönemi için ortalamanın üzerinde olmasına rağmen, genel başlığa göre oldukça sıradan ve biraz karaktersiz bir yapım. OVA olduğu için her şey hızla geçilmiş, karakterler özensiz kurgulanmış, güç dengelerinin yerleşmesine zaman verilmemiş. Bu da beklentileri ve ürün kalitesini oldukça düşüren bir sonuca yol açmış.

Ama şunu da söylemem gerekiyor ki çizimler, tasarımlar ve ışık efektleri oldukça etkileyici. Animasyon da ortalamanın üzerinde. Belki 1,5 ya da 2 saatlik bir yapım olabilseydi, çoğu hatasından kurtulabileceğini düşünüyorum. Bir çizgi de müziklere. Çok sıradan…

Tür: Bilim kurgu, mecha, robot
Bölüm sayısı: 1
Tip: OVA
Bölüm süresi: 60 dakika
Puan: 5/10
Kaynak Altyazı: Shinnew

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Bildir
Close