Battle Angel Alita/Hyper Future Vision: Gunnm [OVA] [1993]

Ekler

FileDate addedFile sizeDownloads
zip Battle Angel Alita OVA - 0124 Mayıs 2021 18:138 KB101
zip Battle Angel Alita OVA - 0224 Mayıs 2021 18:139 KB107

Bazı serilere, yapımlara falan gönülden bağlanıyorum. İyiliği, kötülüğü, dandikliği gibi “detaylarla da” pek ilgilenmiyorum.

Alita bu tarz yapımlardan biri benim için. Gerek yaş itibarıyla, gerekse “oldies” dediğimiz gruba olan sempatim dolayısı ile her zaman aklımın bir köşesinde duran özel şeylerden biriydi. Durmasın bari de yapayım dedim, yapıldı gitti.

Avcı Savaşçı (Ödül Avcısı) ve aynı zamanda insansı ve robotik tamiri konusunda bir dahi olan Ido, herkesin gitmek istediği Zalem’den Hurda Şehir’e gelmişve hayatını burada geçirmektedir. Doktorluktan kalan zamanlarında ve muayenehanesinin devamını sağlamak için ödül avcılığı yaparken, hurdaların arasında genç bir kızın bedenini bulur.

Ona (Gally) yeni bir beden veren Ido, kurtardığı kızın savaşçı özelliklerinin ve dövüş stilinin gerçeklerini anladığında, artık hikaye önü alınamaz şekilde yokuş aşağı gitmeye başlar.

Bu OVA aslında manganın ilk iki cildini kapsıyor. Biraz kısa olsa da, hikayenin devamını ve Last Order serisini (hatta tabii ki Mars Chronicle ile Holy Knight & Other Stories’i unutmadan) okumanızı öneririm.

Kontrol ve düzenlemeler için “O Şimdi Asker” AE’ye (Twitter: AE) çok teşekkürler.

Kaynak sitelerYapım sitesi
aniDB LogoMyAnimeList LogoBattle_Angel_Alita-logo

Tür: Vahşet, robotik, cyborg, post apocalypse, aşk, manga uyarlaması
Bölüm sayısı: 2/2
Tip: OVA
Bölüm süresi: 60 dakika
Puan: 7/10
Kaynak Altyazı:  Koten_Gars (DVD)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir