Asu no Yoichi [TV] [2009]

Asu no Yoichi

Kenshin’in kansız, neredeyse dövüşsüz bir halini düşünün, bir de buna uzak doğu usulü “nyan nyan” hatunları ekleyin, oldu sana Asu no Yoichi!

Tam adı “Samurai Harem: Asu no Yoichi” olan seride, 17 sene boyunca dağda yaşayıp, babasının eğitmenliği ile samuraylık sanatını öğrenen Yoichi’nin artık babasından öğreneceği bir şey kalmaması sebebiyle şehire gönderilmesi ve orada Ikaruga ailesinin yanında misafirliğe başlaması anlatılıyor.

Aile 4 kişiden oluşuyor. Ebeveynler ailede değil. Ikaruga ailesinin babasının üzerinde bir lanet var ve bu lanete göre kendi çocuklarını öldüreceği için evden uzaklaşıp, bundan kurtulmanın yollarını araştırıyorlar. Dizi içinde onları hiç görmüyoruz.

Ailenin en büyüğü Ibuki, ebeveynler gittikten sonra bütün işler ona kalmış. Dojonun devamını sağlıyor, derslerinde başarılı, sportif faaliyetlerde sıkıntı yok ve çok güzel. Yoichi’ye de aşık ama belli etmemeye çalışıyor.

Bir küçükleri Ayame. Ailenin ergenlik sivilcesi denebilir kendisi için. Bir süre sonra o da Yoichi’ye aşık oluyor ve ablasıyla bir şekilde karşı karşıya gelmek zorunda kalıyor.

Üçüncü sırada aslında en normal kardeş Chiyaya var. Kız bir manga çizeri, sosyal olarak ergenliği atlatmış, kadın-erkek ilişkilerinde sıkıntı yaşamıyor ve mantıklı davranarak olası seçimleri buluyor. Süper bir insan bence.

En tıfılları da Kagome. Henüz daha 10 yaşında, ilkokul çocuğu. Ablasının dojosuna da gidiyor ve sevimli bir velet.

Bir de bunların dışında hikayenin gidişatına yardımcı olan Ryo Washizu var. Adam aslında Ibuki’ye aşık, serseri takılan bir tür romantik.

Böylece bir romantik ve hafif ecchi animede olması gereken tüm ekipman hazır.

Velhasıla, Yoichi anime boyunca çeşitli sorunları çözüp, dağ hayatı ile şehir yaşamı arasında bir köprü kuruyor. İnsanlara yardım ediyor, saçma ve komik pozisyonlara düşüyor, aşk hayatı onun algılayamadığı biçimlerde değişiyor ve nihayetinde akıllarda “güzel bir fan service” edası bırakarak tamamlanıyor. Tavsiye eder miyim? Evet, ben sıkılmadım. İzlemek şart mı? Hayır, bir sürü izlenecek şey bulunabilir buna gelene kadar.

Gene de açık konuşmak gerekirse, kendime hiç “bunu neden izliyorum” diye sorma gereği duymadım.

Bölümler:

A Samurai Comes!
Welcome to Yokko!
Amazing Without Clothes
Chihaya Being Chihaya
Let`s Go on a Date!
Wassan Comes
School Swimsuit, White School Swimsuit, Two-Piece Swimsuit
Back Then, You Were Badass
A Summer Festival: Plunging into the Fire
A Battle to the Death at a Hidden Hot Spring!
I`m Taking Ibuki
Yoichi Fights On!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir